יום שלישי, 12 ביולי 2016

עיצוב חדר ילדים - פרק א'


החדר של שיזף:

איך מעצבים חדר לבנות? עם חשיבה על העתיד לבוא...
עיצוב החדר התחיל אצלי בשלב השאלות:
כאשר שתי השאלות המנחות שלי היו:
1.  מה התקציב העומד לרשותי?
2.  עד כמה מתחשק לי להשקיע?
3.  אילו רהיטים עומדים לרשותי? ואיזה מצעים?
בכל תשובה שלא אבחר זכרתי מילה פשוטה שמנחה אותי תמיד והיא:
צ - ב - ע
גם אם אין לי חשק להתעסק עם טקסטורות מסובכות אז שילוב צבעים נקיים הוא פתרון קל ומהיר לחסכנים או לעצלנים שביניינו. ומיד בשלב הראשון ננסה להרכיב את הפלטה הצבעונית שלנו ולהצמד אליה לאורך כל הדרך.
 פלטה צבעונית  :

בפלטה הצבעונית שלי לרב תוכלו למצוא גוונים חומים, השחור די ניכחד אצלי, ולא רק בהקשר של ילדים. החום הוא הרבה יותר מעודן ולכן נעים יותר לעין ומשתלב כמעט עם כל צבע שנבחר. כמובן שזוהי נקודת ההתחלה שלי שתנחה אותי באילו גוונים להמשיך ולצבוע את החדר.
הבחירה בצבעים שלא ימאסו חשובה בהחלט, מכיוון שזהו חדר הילדים חדר המשחקים וחשוב שיהיו בו אנרגיות טובות, לא שקטות מידיי אך גם לא סוערות מידיי.  חשוב שהצבעים לא יעיקו ולא ימאסו מהר מידיי.
- בחרתי לחלק את החדר ל-3 גוונים עיקריים כאשר החלוקה היא של שליש ושני שליש (הרבה יותר נעים לעין משר חלוקה של חצי חצי). החלוקה הזו גם מתאימה בדיוק לקווים בהם מסתיימים המיטה והשידה ובכך ממשיכים את החיתוך בעין ולא יוצרים עוד בלגאן.
כאשר בחרתי את המצעים חיפשתי שתהייה עליהן דוגמא לא מחייבת. כעת עליי להמשיך את הדוגמא גם על הקיר, אוכל לבחור בחזרתיות על אותה דוגמא או שמה להפתיע ולהמשיך את הרעיון. כמובן בשחרתי באופציה השנייה, והפתעתי...
רהיטים:
מאחר שהחלטתי לקנות את הרהיטים לחדר ביד 2 דאגתי שהם יהיו בצבע נייטראלי אחיד ורגוע – שמנת. ושיוכלו להתאים גם אם בעתיד יגור בחדר הזה תינוק זכר. 
מצעים:
בשלב הבא פשפשתי בחנויות על מנת לחפש מצעים שיעשו לי ואוווו, ומצאתי מצעים בגוונים של חום, שמנת וורוד עתיק. (המשקיענים שביניינו יוכלו כמובן לתפור לבד ולהתפרע, אבל בשלב הזה החלטתי למצוא מן המוכן.)   כמובן שחשוב לחפש סט לא רק של מצעים אלא גם של וילון, מגן ראש, ריפוד לשידת החתלה, שק חיתולים וכל מה שאפשר כדי להשלים את התמונה.                                                    
טקסטורת המצעים שבחרתי לחדר
                                   
טקסטורה וציור על הקיר - שלבי עבודה:
התחלתי לחשוב איזו דמות יכולה להתאים לגוונים של החום, ורוד עתיק ושמנת? לא רציתי שזה יהייה משהו קיטשי מידיי, או ילדותי מידיי, גם לא משהו שנמאס מהר או מחייב דוגמת קיטי, נסיכות, פיות או מיקי מאוסים למינהם... והגעתי למסקנה שכיבשה יכולה להיות מושלמת, מה גם שאם הבת שלי לא תצליח להרדם אוכל לאמר לה לספור את הכבשים שעל הקיר  ולהשמיע לה את השירים של הכבש השישה עשר, וככה סגרתי את המעגל.
אבל איך לעזאזל מוצאים כיבשה יפה?
נכנסתי לאחד האתרים שבהם ניתן למצוא סטוקים שלמים של כל מילה שתרצו
דוגמת:     www.imagebank.com 
.
ומצאתי כמה דוגמאות העונות לדרישות. יהיו כאלו שיסתפקו בלהוריד את הדמות, להדפיס אותה במדפסת איכותית בחנויות צילום או בחנויות דפוס ופשוט לגזור ולהדביק (כמו מדבקות ויניל שקונים היום), והמשקיענים שיש להן מעט נסיון בתוכנות מחשב גרפיות יוכלו לשכלל את הכיבשה ולהעניק לה נופח אישי יותר. וכך עשיתי. החשוב הוא כמובן לשמור על הגוונים של הפלטה שלנו.
בשלב הבא נוכל ממש להכין איתן מעין חותמות או שנוכל להעתיק אותן עם נייר קופי על הקיר ולאחר מכן לצבוע. מה שלא מצריך מאיתנו להיות אומנים גדולים אלא פשוט לבצע. וכך עשיתי... קניתי צבעים לציור על עץ, בחנות של אילן מעידן לאומן (תוכלו למצוא בכל חנות יצירה) וזו התוצאה:חדר הילדים של שיזףבשלב הבא דאגתי ללכת לשוק ולהוסיף שטיח שישלים את הסט.
ואפילו מצאתי מעמד לבגדים מעץ בצורת כבשים, בגוונים שרציתי בחנות - עץ מלא - (חנות מדהימה(.אני כמי שמכורה לסטים, שהכל יהייה תואם החלטתי באותה נשימה גם להכין מובייל מכבשים.
אבל כמו שאומרים פרה פרה או במיקרה שלנו - כיבשה כיבשה...
ועל זה בפוסט הבא...

* כעת ריכזתי עבורכם כמה לינקים לאתרים בהם תוכלו להזמין מדבקות לציורי קיר עבור חדרי ילדים או בכלל.
והנה אתר בו אפילו תוכלו להתאים את הבדים לטפטים:
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה