שיזף שלישיזף שלנו יצאה לאויר העולם


משזלונגית – בבטן זה הפך לשיזף – מחוץ לבטן.
מיד עם לידתך החלטנו פה אחד – אבא צביקה ואני שזה השם המתאים לך ביותר.
הבאנו אותך לקן שלנו שמהיום הוא גם שלך, עליו עמלנו לא מעט, העיקר שיהיה לך חמים ונעים בו.
הלילות הראשונים לא היו קלים, כמו בכל התחלה חדשה. הסבתות נרתמו לעזרה, סבתא לאה נשארה לישון איתי בחדר במקום אבא, זה השרה תחושת ביטחון, את ישנת לידינו בעריסה שלך, נינוחה ושלווה.
בתקופה הראשונה לחייך באמת ישנת מצויין המדד נקבע כמובן ביחסית לכל התינוקות שסביבנו, ישנת בערך 5 שעות, רצוי שאימהות לא תקראנה את השורות הללו, אחרת ינדו אותי מכל מעגל אמהות אליו ארצה לחבור איי פעם בחיים. טוב, היית תינוקת די גדולה, כך שכנראה לא היית מאוד רעבה, מה שאומר שלאבא שלך את לא ממש דומה, בעניין הזה גם לאמא לא ממש.התמונה הראשונה שלי, מכאן הכל התחיל.... הדמיה שלך ברחמי.
 דמיון להורים

זה עניין שהייתי רוצה להתעקב עליו – תמיד אחרי הלידה נפתחת מעין תחרות סמויה בין האב לאם, כשבראש התחרות ניצבת השאלה – למי היא דומה יותר? ? ?       נראה לי שהתחרות הזו לעולם לא נגמרת, הסביבה היא זאת שמכריעה. ואז זה התחיל גם אצלינו, רב הקולות היו נחושים ששיזף לקחה את הדמיון מאמא, יש ניצחתי!!! למען האמת אני הייתי די אובייקטיבית בכל המערכה הזו, אפילו פירגנתי לך צביקה – שיזף ללא ספק דומה גם לך ולא רק בכמות הפלוצים שהיא משמיעה בדקה, גם בכמות הקקי שלה. סתאםםםם.... היא באמת הבת שלך, אין ספק!!!ואז הניתוח ממשיך – "את העיניים היא לקחה מהאמא, בעצם לא, מהאבא", "את השיער מהסבתא או מהדוד" וכ"ו... 

אז למי אני דומה יותר? אתם תכריעו!!!
בעניין השיער רציתי להתעקב – את יצאת מהבטן שלי עם פרזורה  מטורפת, כל שיערה הייתה במקום, פיאות הלחיים שלך היו ארוכות ומסודרות. את יודעת כמה אנשים משלמים כדי לסדר את השיער שלהם בצורה כזאת? תשאלי את סבתא לאה, היא עשתה סטא'ג בתיספורות קצוצות עם סטייל. מזל שצילמתי, אחרת מי היה מאמין לי ????!                                                                                                                                          


העיניים שלך:
לעיניים שלך צורה מיוחדת כל כך, זה לא רק הצורה, זה המבט, את אלופת הפרצופונים, יש לנו סדרות שלימות שלך מפרצפת מול המצלמה, פעם את ממזרית ופעם את חייכנית, לרגע ביישנית ולרגע צרחנית.

והנה לך לקט שנעשה במספר שניות, לפה שלך יש תגובות מאוד קיצוניות, זה משתנה בשניות, מצחוק מטורף ומתגלגל לבכי סוער וקורע לב. את ללא ספק תינוקת, ילדה, מלאת שימחת חיים , שתמיד חייבת להיות במרכז העניינים.

ממליצה לכל אמא לינצור את הפרצופונים שמשתנים חדשות לבקרים...


את המתנה הכי יפה שאבא ואני הענקנו אחד לשני


תאריך הלידה המשוער שלך היה תאריך הולדתי: 20.12.2010  - צמרמורת – תואם בול. ואם אחשוף עוד פרט מהפאזל אגלה שעל קיומך גיליתי ביום הולדת 29 של אבא צביקה, זו המתנה הכי יפה שהענקנו שנינו אחד לשניה. אומנם המתנה הזו כללה לא מעט בחילות, רגישות לריחות, בצקות, כאבי גב וצירים ממושכים אך היא ללא ספק שווה כל שנייה של סבל.


אך ברגע שיצאת אלינו לאויר העולם התמלאנו באושר רב.

מהרגע הראשון ראיתי דמיון כה רב בינך ובייני ולא רק חיצוני. אין ספק שזה מצמרר ומקרב לראות העתק של עצמך בקשת גדולה של מובנים.

משמעות השם שיזף:

השיזף המצוי הוא עץ קוצני, מקור שמו המדעי, "קוצי המשיח", המסורת אומרת כי מעץ זה הוכן כתר הקוצים לראשו של ישו בעת שנצלב. כינויו העברי של העץ - עץ הדומים.   את פרי השיזף אוכלים טרי מיובש או מסוכר. מכינים ממנו עוגות וקינוחים. הפרי משמש כסגולות מרפא.


מעניין איך חייך וחיינו היו נראים אילו היינו בוחרים לך בשם אחר מהאופציות הבאות שהיו בחלקן על הפרק...

מתוך רשימת השמות האופציונאליות
אז למה דווקא שיזף???

מעבר לכך שהוא שם מיוחד מאוד בעינינו, הוא שילוב אותיות הפתיח של סבא וסבתא ז"ל של צביקה. סבתא שרנה וסבא זיגו.


קצת צילומים אומנותיים

בדיוק בימים אלו אני עובדת על פתיחת עסק משלי, יצירה מהבטן שמו, החלום הזה נרקם בזכותך, בזכות ההריון איתך, הבטן שהכילה אותך הכילה עוד רעיון שהתפתח יחד איתך - לצלם תינוקות.

אז הנה אני מנסה לתעד את ימייך וחודשייך הראשונים בעולם הזה.שיזף - גדלת לנו מהר מידיי... והנה את בת 5 חודשים

 
תגובה 1:

  1. וואו! איך עברו להן 4 שנים?? איזה כיף להיזכר!
    לא יודעת למה מצאתי את הפוסט הזה רק עכשיו, אבל זה מרגש כמו בהתחלה...
    אין כמו שיזפי- היתה ונשארה ותמשיך להיות ילדה מדהימה!
    אוהבת אותך:)

    השבמחק